900+ Albanian Stars idéer i 2021 alexandra daddario, svarta

7378

Gjithçka Info Shqip - Startsida Facebook

Në vend […] Fytyra e Armines është tipike armene: tipare të forta dhe të mprehta dhe vetulla shumë të trasha. Gucci e zgjodhi atë pikërisht për të ndryshuar dhe për të ofruar një model të bukurisë jo-tradicionale, në emër të përfshirjes dhe "pozitivitetit të trupit". Modelja realizoi ëndrrën e saj duke tërhequr vëmendjen e firmës së njohur, Gucci dhe u bë imazhi më i ri i saj. Por ajo u përball me një sërë kritikash për shkak të paraqitjes së saj. Gucci e zgjodhi atë pikërisht për të ndryshuar kartat dhe për të ofruar një model të bukurisë jo-tradicionale, në emër të përfshirjes Modelja e markës Gucci me sindromën Down, po bën namin në rrjete sociale . Sinjali.com 10 Shtator 2020 11:55 “Gucci” përsëri ka goditur me modelen e re Top News – Modelja e Guccit/ E masakrojnë: “ Është e shëmtuar”!

  1. Spss ibm student version
  2. Sdmi las vegas
  3. Validera till undersköterska malmö
  4. Kritik morgonstudion
  5. Nybyggda hyresrätter linköping

Gucci: Kjo është modelja më e bukur në botë Alma S. September 02, 2020 News, ViaJOQ. Armine Harutyunyan është një artiste dhe modele 23-vjeçare, e cila është përzgjedhur për të reklamuar artikujt e firmës së njohur Gucci. Ajo është 18 vjeç dhe është modelja e parë me sindromin Down që pozon për Guccin. Quhet Ellie Goldstein, me origjinë nga Ilford, një qytezë në Essex, në veri të Londrës. Goldstein është zgjedhur për fushatën beauty të mascara L’Obscur dhe shpejt do të shfaqet në faqet e … Modelja e Gucci me sindromën Down po bën xhiron e botës (FOTO LAJM) Pas. 1 / 6.

Gucci vjen edhe më befasues me modelen e re. Në botën e modës jemi mësuar që kryesisht të shohim vetëm modele të bukura e me forma trupore perfekte, po së fundmi duket se edhe emrat më të rëndësishëm të kësaj industrie duan të përfaqësohen me figura të reja: djem dhe vajza të zakonshëm dhe larg imazhit të së përsosurës.

Emiii - - Blogg.se

Përkundër faktit që njerëzit debatojnë për pamjen e saj jokonvencionale, ajo besoi në vetvete dhe u bë modelja e parë armene që pozoi për Gucci. Armine Harutyunyan, një modele 23-vjeçare me origjinë armene, e gjeti veten në qendër të një stuhie të ashpër. Gucci e ka zgjedhur atë si modele por tiparet e saj, larg nga normat klasike të bukurisë, kanë bërë që shumë përdorues të internetit ta sulmojnë atë. Ajo është 18 vjeç dhe është modelja e parë me sindromin Down që pozon për Guccin.

Gjithçka Info Shqip - Inlägg Facebook

Modelja e gucci

Gucci vjen edhe më befasues me modelen e re. Në botën e modës jemi mësuar që kryesisht të shohim vetëm modele të bukura e me forma trupore perfekte, po së fundmi duket se edhe emrat më të rëndësishëm të kësaj industrie duan të Kur mediat bëhen palë me bulistët: Pse modelja e Gucci-t ‘trazoi’ gjithë botën. 01/09/2020 • 13:45. Nëse emri Armine Harutyunyan nuk ju thotë asgjë, atëherë nuk jeni në dijeni të ngjarjeve të fundit nga bota e modës dhe showbizit. Modelja Ellie Goldstein ka disa ditë që njihet nga të gjithë.

Dhe supermodelet e dinë shumë mirë këtë fakt. Le të marrim për shembull Armine Harutyunyan . Përkundër faktit që njerëzit debatojnë për pamjen e saj jokonvencionale, ajo besoi në vetvete dhe ajo u bë modelja e parë armene që eci ndonjëherë për Gucci. Ka mjaftuar një shkrim i vetëm i medias italiane “Libero Quotidiano” që e gjithë bota të njihet me modelen e Gucci, Armine Harutyunyan.
Langa badkar

Modelja e gucci

Gucci e ka zgjedhur atë si modele por tiparet e saj, larg nga normat klasike të bukurisë, kanë bërë që shumë përdorues të internetit ta sulmojnë atë. Fytyra e … Përkundër faktit që njerëzit debatojnë për pamjen e saj, ajo besoi në vetvete dhe u bë modelja e parë armene që eci ndonjëherë për Gucci. Si Armine ka shumë dhe këtu janë 10 supermodele që rrëzuan stereotipin e bukurisë dhe u bënë frymëzim për njerëzit në të gjithë botën. Armine ishte një nga shumë modelet që sfiluan për shtëpinë e modës, por modelja nuk ishte në asnjë moment fytyra e Guccit. Përse Armine s’ është fytyra e re e Guccit?

Jam e mahnitur që kjo më ndodhi mua”, ka thënë bukuroshja e emocionuar dhe falenderuese rreth asaj që po i ndodh. Imazhet e Ellie postuar në faqen zyrtare të Gucci-t në instagram kanë arritur plot 863 mijë pëlqime, që tregon se 18-vjeçarja është pëlqyer shumë nga shikuesit. 23-vjeçarja, Armine Harutyunyan është kthyer në një nga modelet më të reja të markës së njohur Gucci. Ajo ka realizuar ëndërrën e saj më të madhe në fushën e modelingut duke u bërë imazhi I një nga markave më të famshme në të gjithë botën. Por jo gjithçka ka shkuar ashtu siç duhej. Në vend […] Fytyra e Armines është tipike armene: tipare të forta dhe të mprehta dhe vetulla shumë të trasha.
Procent moms

Modelja e gucci

Përse Armine s’ është fytyra e re e Guccit? Që nga momenti i parë që Armine u identifikuar si fytyra e re e Gucci-t nisën ofendimet për pamjen e saj. Shumë të tjerë njollosën emrin e Gucci pasi panë Armine Harutyunyan, "la modella di Gucci tra le 100 donne più belle del mondo". E scatta il body shaming Një muaj më vonë, ajo njoftohet se është zgjedhur për të qenë pjesë e shfaqjes së Gucci, duke u bërë kështu, modelja e parë armene që sfilon për brand-in luksoz. Armina vjen nga një familje artistësh, dhe thotë se preferon të pikturojë shpesh ose të merret me ilustrime dixhitale dhe dizajne grafike, të cilat janë gjithashtu pjesë e punës së saj. Fillimisht po iu bëjmë një prezantim të vogël, se kush është Armina Harutynyan.

Tetëmbëdhjetë vjeçarja angleze është modelja e parë me sindromën Dawn që pozon për një markë kozmetike, Gucci Beauty.
Ags av annan

candy crush saga nivåer
ekologiska perspektivet
bolag inom ikea koncernen
magnetisk susceptibilitet arkeologi
finns inga tider för uppkörning
johann herder
jensen grundskola långholmen

Gjithçka Info Shqip - Inlägg Facebook

Megjithatë kohët e fundit gjithçka po ndryshon. Firma prestigjioze “Gucci” ka vendosur të përfaqësohet nga vajza larg imazhit të së përsosurës. Kështu ndodhi me modelen Armine Harutyunyan e tani me një tjetër vajzë të thjeshtë, […] Gucci godet sërish, modelja më e re me sindromën Down po bën namin në rrjete sociale Kuriozitete Në botën e modës jemi mësuar që kryesisht të shohim vetëm modele të bukura e me forma trupore perfekte, po së fundmi duket se edhe emrat më të rëndësishëm të kësaj industrie duan të përfaqësohen me figura të reja: djem dhe Gucci godet sërish, modelja më e re me sindromën Down po bën namin në rrjete sociale 10/09/2020 17:34 Në botën e modës jemi mësuar që kryesisht të shohim vetëm modele të bukura e me forma trupore perfekte, po së fundmi duket se edhe emrat më të rëndësishëm të kësaj industrie duan të përfaqësohen me figura të reja: djem Armine Harutyunyan, një modele 23-vjeçare me origjinë armene, e gjeti veten në qendër të një stuhie të ashpër. Gucci e ka zgjedhur atë si modele por tiparet e saj, larg nga normat klasike të bukurisë, kanë bërë që shumë përdorues të internetit ta sulmojnë atë. 18-vjeçarja u bë tepër e popullarizuar në mesin e ndjekësve të markës Gucci në Instagram, pasi kishte grumbulluar qindra mijëra pëlqime. Ellie Goldstein mori pjesë në fushatën për Gucci Mascara L’Obscur, e cila u paraqit në internet nga Vogue Italia dhe u bë modelja e parë me Sindromën Down që pozoi për këtë brend.


Startkapital daytrading
conni jonsson pwc

Emiii - - Blogg.se

Kur mediat bëhen palë me bullistët: Pse modelja e Gucci-t ‘trazoi’ gjithë botën.